Kde se hraje hokejbal?

V součastné době se hraje hokejbal na mnoha místech v České republice, nemusí jít vždy o velká města. Hokejbalové hřiště najdeme opravdu všude. Nejčastěji se hokejbal hraje na hřišti s plastovým povrchem, který je šetrnější pro pohybový aparát sportovce.

Zdroj obrázku: hokejballetohrad

Na mnoha místech se však hokejbal stále hraje na asfaltovém povrchu, který převládal dříve.

Hokejbal však není rozšířený pouze u nás a u našich blízkých sousedů - Slovensko, Německo. Hokejbal se hraje opravdu po celém světě mezi tradiční účastníky Mistrovství světa patří např. Kanada, USA, Velká Británie, Švýcarsko, Francie ale také cizokrajné zěmě jako např. Kajmanské ostrovy, Bermudy, Haiti nebo Hong Kong, Indie nebo Libanon.

V České republice organizuje soutěže Českomoravský svaz hokejbalu (ČMSHb). Mistroství světa a ostatní mezinárodní akce řídí ISBHF -  International Street and Ball Hockey Federation.

ČMSHb se krom seniorských kategorií věnuje i hokejbalu pro dívky a mládeži. Mládežniceké kategorie začínají už od nejměnší dětí, které hrají v kategoriích mikro přípravky, minipřipravky a později přípravky. V těchto kategorích se hraje na zmenšeném hřišti - ve třetině. Děti nehrají na výsledky, pouze pro radost a seznámení se z hokejbalem. Dalšími kategoriemi jsou mladší a starší žáci, dorost a junioři. Dívky mouhou hrát společně s chlapci nebo v samostatné ženské soutěži. Mládežnické kluby můžete nalézt v sekci najdi klub.